Jak samodzielnie zrobić cotton balls?

Zrób to sam czyli miniporadnik jak samodzielnie wykonać girlandę cotton balls

Zawsze chciałaś mieć takie kule bawełniane, ale nie rosną na krzakach bawełny, zresztą to nie ta strefa klimatyczna. Co więcej, możesz sobie wymarzyć ciekawszy sposób na optymalne wydanie Twoich ciężko zdobytych zer na koncie. Podejmij wyzwanie i spróbuj wykonać łańcuch cotton balls light samodzielnie. 

Przed podjęciem wyzwania warto wiedzieć, że:

  • trudność wykonania jest: średnia,
  • czasochłonność: całkiem spora,
  • brudna robota: oj tak, ale może to lubisz, a na pewno lubią to Twoje dzieci,
  •  satysfakcja: gwarantowana.

DIY, czyli domowa produkcja girlandy cotton balls light

Co musisz zdobyć do samodzielnego wykonania kul bawełnianych cotton balls, czyli niezbędne materiały w 5 punktach:

  1. baloniki, najlepiej nieduże, ponieważ łatwiej wówczas jest uzyskać idealny okrągły kształt kuli
  2. łańcuch lampek choinkowych - długość i ilość lampek zależy tylko do Ciebie
  3. klej "Magic" ze sklepu papierniczego lub klej wikolowy kupiony w sklepie budowlanym
  4. sznurek lub włóczka w wymarzonym kolorze i fakturze
  5. igła, nożyczki.

Cotton balls lights w 6 krokach

Krok 1

Dmuchamy balonik, do rozmiaru ok. 6 cm średnicy, z naszego doświadczenia wiemy, iż trudno jest utrzymać strukturę kul o większej średnicy. Niemniej do odważnych świat należy.

Krok 2

Klej wyciskamy do pojemniczka lub miseczki, w którym zanurzamy i moczymy sznurek. Tak przygotowany materiał nakładamy delikatnie na balonik.

Krok 3

Na napomponowany balonik nawijamy włóczkę tak, aby nie było wolnych nie zagospodarowanych obszarów. Pozostawiamy tulejkę balonika wystającą z naszego włóczkowego działa.

Krok 4

Odstawiamy na około 24-48 godzin do wyschnięcia. Czas wysychania naszego dzieła zależy od pory roku i temperatury pomieszczenia.

Krok 5

Bam! Przebijamy balonik igłą i powoli wyciągamy z wnętrza za pomocą pęsety. Ta cześć operacji może być trudna, dlatego pomagamy sobie nożyczkami. Jeżeli w trakcie wyciągania pozostałości balonika otwór kul wymaga powiększenia to śmiało używamy nożyczek, po całej operacji możemy dziurę delikatnie zszyć. W trakcie formowania kule mogą ulec zniekształceniu, wówczas cienkim patyczkiem nadajemy z powrotem wypukłość kuli. Jeżeli kula zapadła się całkowicie, prawdopodobnie nie wyschła wystarczająco lub warstwa włóczki była zbyt cienka.

Krok 6

Powtarzamy operację od 10 do 50 razy w zależności od długości sznura, ilości lampek i cierpliwości ;-)

Powodzenia!

Samodzielnie wykonane kolorowych lampek cotton balls lights wymaga czasu, dużej dozy cierpliwości i średnich manualnych umiejętności. Pierwsze zrobione kule nie zawsze są tak perfekcyjne jak nasze profesjonalne Qule, ale na pewno poczujesz satysfakcję z własnoręcznie wykonanej pracy.

Coś dla mniej cierpliwych – gotowe, profesjonale zestawy girland świetlnych cotton balls w naszym sklepie Qule.pl

Jeżeli mimo wszystko nie uda Ci się wykonać perfekcyjnych kul, przyślij nam zdjęcia Twojego dzieła, a pomyślimy o sporym rabacie na zakupy w naszym sklepie, który będzie wynagrodzeniem za Twoje trudy. W końcu należy Ci się nagroda za podjęty wysiłek, no i dotarcie do końca tego tekstu.